EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „MAŽOS RANKELĖS MOLIO DARBELIAMS“

Vasario 13 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokiniai, jų mokytojos Ž. Klimienė, V. Burdulienė, auklėtoja  L. Pauliukonienė  lankėsi Rudaminos tradicinių amatų centre, kuriame vyko edukacinis užsiėmimas „Mažos rankelės molio darbeliams“.  Edukacinio užsiėmimo metu  keramikos vadovė R. Gegužienė supažindino  su molio savybėmis, papasakojo,  kaip gimsta keramikos darbai.

Turėjome puikią galimybę būti kūrėjais, prisiliesti prie gyvo, natūralaus molio, pajusti jo plastiškumą ir suteikti jam sumanytą formą. Molį minkėme, kočiojome, kūrėme įvairių raštų mažas ir didesnes detales. Kas lipdė puodelį, gėlytę, žuvytę,  kas dubenėlį, o kas tik žaidė. Edukacinio užsiėmimo metu vaikai ne tik susipažino su keramiko specialybe, jo darbo procesu, įrankiais, dirbiniais, patys kūrė, mankštino pirštukus, lavino taktilinius pojūčius, bet ir praplėtė, patikslino savo žodyną, lavino foneminį suvokimą, plėtojo kalbos suvokimą, t. y. netradicinėje aplinkoje netradiciniu būdu (molio terapija) ugdė kalbinius gebėjimus. Visi kruopščiai lipdė, dekoravo, raižė. Taip gimė nuostabūs kūriniai.

Visiems – ir mažiems, ir dideliems patiko draugauti su moliu.   Manome, kad drauge  su keramikos vadovėmis R. Gegužiene, D. Klimiene  prasmingai praleistas laikas ne vieno ugdytinio širdelėje sustiprino norą kurti bei mokė nuoširdžiai džiaugtis šiuo procesu.

Specialiųjų (lavinamųjų)  klasių mokytojos:
Ž. Klimienė, V. Burdulienė, auklėtoja L. Pauliukonienė