EDUKACINĖ–PAŽINTINĖ IŠVYKA PO METELIŲ REGIONINĮ PARKĄ

Rugsėjo 28 dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos specialiųjų (lavinamųjų) klasių mokiniai su savo mokytojomis Ž. Klimiene, V. Burduliene, auklėtoja L. Pauliukonienė, mokytojų padėjėjomis L. Gencerauskaite, N. Jeriomina, L Skripkiene  ir mokinių tėveliais dalyvavo edukacinėje-pažintinėje išvykoje po  Metelių regioninį parką. Šios išvykos tikslas – apžiūrėti ir susipažinti  su Metelių regioninio parko vertybėmis, šio krašto gamta, kultūra ir istorija.

Pažintis prasidėjo prie Metelių apžvalgos bokšto, kur mus pasitiko ekskursijų vadovas A. Pečkys. Stipresni ir smalsesni mokiniai bei jų tėveliai užlipę į apžvalgos bokštą   su žiūronais apžvelgė vertingiausius Metelių regioninio kraštovaizdžio draustinio objektus – Metelių ežerą, paukščiams svarbią Kemsinės pievą, Metelių kaimą ir kitoje ežero pusėje stūksantį Papėčių piliakalnį.

Aplankėme Metelių regioninio parko centrą, kuriame sutikome vėžlį, kuris mus lydėjo po centro ekspoziciją. Pasigrožėjome pro stiklo sienas atsiveriančiais Dusios vaizdais, apžiūrėjome salės eksponatus ir įdomybes, patyrinėjome pušų kamienus- jie pilni paslapčių. Atvertę juose esančius skaičiukus, dureles, pažvelgėme į medžio drevę ir pamatėme gražiausias Metelių regioninio parko lankomas vietas, saugomus gyvūnus bei augalus. Pasinaudodami liečiamaisiais ekranais  žiūrėjome trumpus filmukus apie vėžlius,  sprendėme kryžiažodžius,   pro galingą monoklį stebėjome Dusios ežere plaukiojančius paukščius, žaidėme žaidimus, padėjome vėžliukams rasti namus. Tikrai daug sužinojome.

Tačiau mokiniams didelį įspūdį paliko dešrelių kepimas ant laužo, kurias kiekvienas  galėjo  išsikepti pats  o išsikepus  skaniai suvalgyti  susėdus prie bendro stalo. Pasistiprinę aplankėme pelkę, kurioje galėjome apžiūrėti augančius augalus, paragauti ekskursijos vadovo pririnktų pelkėje augančių spanguolių.

Pilni įspūdžių, geros nuotaikos grįžome į namus.

Specialiųjų klasių  mokytojos: Ž Klimienė, V. Burdulienė, auklėtoja L. Pauliukonienė