Edukacinė pamoka „Širdelė – mylimiausiai knygai“

„Aš pasauliui širdelę mažytę
Lyg žvakutę nešu dovanų.
Kad paliautų piktumais čia lyti.
Ant kelių, ant kalvų, ant takų“.

(Anzelmas Matutis)

Artėjant Šv. Valentino dienai, vasario 12 –ąją į Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaityklą rinkosi 5 C klasės mokiniai. Čia vyko edukacinis užsiėmimas „Širdelė – mylimiausiai knygai“. Užsiėmimo metu mokiniai buvo supažindinti su Valentino dienos atsiradimo istorija, šios dienos tradicijomis, simboliais bei knygos svarba.

Praktinį užsiėmimą vedė dailės mokytoja Jūratė Baranauskienė. Ji mokiniams priminė, kokia graži, šventa bei neatsiejama nuo širdelių Šv. Valentino diena. Edukacinės pamokos metu mokiniai galėjo išmokti pasidaryti paprastą širdelę, tiesiog iškirpti iš popieriaus arba nupiešti. Šias širdeles jie skyrė savo mylimiausioms perskaitytoms knygoms. 5 C klasės mokiniai labai entuziastingai įsijungė į kūrybinį procesą. Jie noriai piešė, kūrė širdeles, naudodami įvairias technikas bei priemones. Buvo pagaminta 20 širdelių, ant kurių mokiniai užrašė įdomiausių perskaitytų knygų pavadinimus bei autorius. Pamokos pabaigoje kiekvienas mokinys garsiai perskaitė mylimiausių knygų pavadinimus ir pasidalijo mintimis apie jas.

Edukacinės pamokos „Širdelė – mylimiausiai knygai“ metu buvo ugdoma mokinių saviraiška, kūrybiškumas, šiltos emocijos. Per pažinimo džiaugsmą, žinių apie knygas vertę, jos svarbą, 5 C klasės mokiniai su didele meile kūrė ir šiame kūrybiniame procese išreiškė save. Taip buvo ugdoma pagarba ir meilė knygai. Už nuostabų edukacinį užsiėmimą dėkojame dailės mokytojai Jūratei Baranauskienei.

Taigi, „siekiant ugdyti kūrybišką asmenybę, reikia ne tik kurti kūrybiškumą plėtojančią aplinką, bet ir parinkti įdomias bei lavinančias veiklas“. Šiuo atveju, edukacinės pamokos metu, mokiniai sužinojo, kokia yra svarbi Šv. Valentino diena ir kaip ji švenčiama.

Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė