Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Edukacijų programa su pirmąja ponia Diana Nausėdiene

        Mokslo metų pradžios proga rugsėjo 2 dieną jo ekselencija Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdienė lankėsi Lazdijų rajono savivaldybėje. Abu turėjo atskiras darbotvarkes. Prezidentas susitiko su Dzūkijos krašto savivaldybių merais, o ponia Diana Nausėdienė dalyvavo Valstybės pažinimo centro edukacijų programose tema „Ką gali pilietis“ Lazdijų krašto muziejuje ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje.

        Pirmoje dienos pusėje ponia Diana Nausėdienė kartu su 7B klasės mokiniais, jų auklėtoja Laima Čepuliene, lietuvių kalbos ir litertūros mokytoja Vida Kvaraciejiene bei Mažosios mokinių tarybos nariais dalyvavo susitikime-edukacijoje Lazdijų krašto muziejuje. Skambant Lazdijų meno mokyklos moksleivio Gusto Mankaus saksofonu atliekamam kūriniui, ponia Diana Nausėdienė, lydima Lazdijų rajono savivaldybės vadovų delegacijos –  Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojo Valdo Petro Mikelionio, administracijos direktorės Ilonos Šaparauskienės ir mero patarėjos Sonatos Dumbliauskienės, – atvyko į muziejų. Kartu su Savivaldybės administracijos direktore Ilona Šaparauskiene ir Lazdijų krašto muziejaus direktore Daiva Andriuškevičiene pirmoji ponia atidarė Motiejaus Gustaičio memorialinį namą-muziejų. Tai vienas iš nedaugelio interaktyviųjų Lietuvos muziejų, kurį įrengė UAB „Ekspozicijos sistemos“, o idėjų kūrėjas ir įgyvendintojas įmonės direktorius Vilius Lunevičius per atidarymą pristatė ekspozicijas. Muziejaus kiemelyje vyko netradicinė pamoka „Lazdijai Motiejaus Gustaičio asmenybės šviesoje“, kurią vedė mokytoja V. Kvaraciejienė, o pamoką įtvirtindami 7B klasės mokiniai surengė šaunią viktoriną visiems, atėjusiems į renginį. Dalis mokinių ponią D. Nausėdienę ir svečius pasitiko muziejaus viduje: supažindino su magnetine dėlione, kurioje reikia sudėlioti smagų M. Gustaičio eilėraštį „Grybų, grybų!“ – tai muziejaus dovana smalsiems vaikams. Ponia D. Nausėdienė mokiniams uždavė nemažai klausimų, ragino juos tapti asmenybėmis ir pasirinktoje veikloje siekti lyderystės. Vėliau, mokiniams išdalinusi lauktuves iš Prezidentūros, pirmoji ponia visus pakvietė bendrai nuotraukai, pirmiausia paklaususi vardų. „Turiu žinoti, su kuo fotografavausi, kai žiūrėsiu į jus nuotraukoje“, – šypsojosi ji.

        Antroje dienos pusėje prie gimnazijos pirmąją ponią D. Nausėdienę pasitiko Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė su pavaduotoju Sauliumi Petrausku, gimnazijos direktorė Jurgita Mozerienė, direktorės pavaduotojai Virginija Spitrienė, Edita Pavasarienė bei Dainius Kalesnikas ir profesinės organizacijos pirmininkė Joalita Lynikiene. Vizito pradžioje susipažįstant rankų paspaudimas ir šypsena nuteikė labai maloniai. Pirmiausia ponia D. Nausėdienė buvo palydėta į gimnazijos radijo studiją, iš kur sveikino gimnazijos bendruomenę mokslo metų pradžios proga linkėdama visa ko geriausio. Vėliau dalyvavo 2gc klasės chemijos pamokoje, kuri vyko gamtos mokslų laboratorijoje. Mokytoja Asta Eidukaitienė pristatė laboratoriją, o ponia Diana Nausėdienė bendravo su mokiniais, linkėdama tikėjimo savimi ir svajonių išsipildymo. Vėliau užsuko į istorijos pamoką 6b klasėje, kuri vyko partizano Adolfo Ramanausko-Vanago vardo klasėje. Mokytoja Audronė Pileckienė delegacijos svečius pakvietė atsisėsti į mokyklinį suolą. Pabendravusi ir įsiamžinusi su mokiniais, viešnia aplankė naujai renovuotą senąjį gimnazijos pastatą, kur aktų salėje kartu su 8b klase dalyvavo edukacinėje programoje.

        Buvome maloniai nustebinti, jog ponia Diana Nausėdienė labai daug žinojo apie mūsų gimnazijos bavariškojo akmenslydžio sportininkų pasiekimais. Todėl popietinį savo vizitą pageidavo užbaigti dalyvaudama jaunųjų sportininkų treniruotėje. Fizinio ugdymo mokytojas Žilvinas Eidukaitis trumpai supažindino vizito svečius su žaidimo taisyklėmis, technikos ir taktikos subtilybėmis, pademonstravo patį žaidimą. Pirmoji ponia pageidavo palaikyti savo rankose štoką, norėdama sužinoti, ar jis sunkus. Pabendravusi su jaunaisiais sportininkais, įteikė  jiems saldžias dovanas ir palinkėjo nenuleisti rankų bei siekti pačių aukščiausių sportinių rezultatų.

        Paskutinė pirmosios ponios D. Nausėdienės edukacija – susitikimas su Lazdijų rajono Vaiko dienos centrų vaikais. Edukatoriai su moksleiviais smagiai bendravo valstybės, pilietiškumo temomis, pasitelkdami interaktyvius žaidimus, gyvą diskusiją bei įvairias užduotis. Susitikimo pabaigoje viešnia linkėjo ne tik gebėjimo išgirsti, suprasti, atjausti, mylėti, bet ir puoselėti tarpusavio bendrystę. Ponia D. Nausėdienė padėkojo visai gimnazijos bendruomenei už šiltą priėmimą, įteikė dovanėles su Prezidentūros atributika,  gyrė mūsų mokinius ir perdavė pačius šilčiausius linkėjimus visiems mūsų pedagogams.

        Jaukūs ir šilti susitikimai su gerbiama Diana Nausėdiene visus pozityviai nuteikė prasidėjusių mokslo metų veikloms.

 

Nuotraukos  Aldo Liaukaus

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt