Džiaugiuosi, kad esu lietuvis!

1918 m. vasario 16 d. – tai data, kuri visam laikui pakeitė Lietuvos valstybę, data, kai buvo įkurta nepriklausoma Lietuva. Per pirmąjį šimtmetį Lietuva išgyveno daug: buvo okupuota, vėl atgavo nepriklausomybę, tapo NATO ir Europos sąjungos nare, duris į valstybę atvėrė žmonėms iš viso pasaulio ir priminė, kad Lietuva yra čia ir ji niekuomet neišnyks. Lietuvos šimtmečio proga kiekviename Lietuvos kampelyje vyksta renginiai, kurių metu prisimename savo istoriją, kultūrą ir tai, kuo mes be galo didžiuojamės. Tokiame renginyje šių metų lapkričio 13 d. dalyvavo ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 5c klasės mokiniai. Jų auklėtojos Snieguolės Mazaliauskienės iniciatyva 2ga klasės mokiniai Saulė Vyšniauskaitė, Diana Česnakevičiūtė, Gustas Morkevičius ir Tomas Mozeris penktokams surengė popietę – viktoriną „Džiaugiuosi, kad esu lietuvis“, kurios metu buvo patikrintos penktokų žinios apie mūsų valstybę, jos simbolius ir žmones. Viktorina buvo sudaryta iš įvairių klausimų apie Lietuvos istoriją, geografiją, sportą, muziką. Trys penktokų komandos su išsirinktais kapitonais priešakyje varžėsi tarpusavyje ir, dešimtokų nuostabai, tikrai nebuvo iš kelmo spirti. Jie aktyviai diskutavo,  bendravo ir į daugumą klausimų atsakė teisingai. Nei viena komanda nenorėjo nusileisti, tačiau pabaigoje vis tiek laimėjo geriausi. Penktokai varžėsi ne tik dėl Lietuvą geriausiai pažįstančios komandos titulo,  bet ir individualioje kūrybinėje užduotyje. Joje mokiniai parodė, kaip, jų nuomone, turėtų atrodyti ženkliukas, skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti. Kiekvienas ženklelis buvo savaip gražus ir atspindintis penktokų meilę Lietuvai, todėl išrinkti geriausiąjį buvo nelengva. Deja, nugalėtojas buvo tik vienas. Juo tapo išradingiausiai mūsų Tėvynės grožį atspindėjusio ženklelio autorė Greta Pakruopytė. Nugalėtojai neliko neapdovanoti, jų auklėtoja juos pradžiugino saldžiais prizais. Tikimės, kad tai dar ne paskutinis mūsų susitikimas su 5c klasės mokiniais ir jų auklėtoja, nes, pasak penktokų, jie visi tikrai didžiuojasi, kad yra lietuviai ir nori gyventi Lietuvoje.

Saulė Vyšniauskaitė
Diana Česnakevičiūtė