Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Dešimtąjį LR Konstitucijos egzaminą prisiminus…

100_1467

        2016 m. rugsėjo-spalio mėn.  LR Konstitucijos egzaminą organizavo  LR Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėja – Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite.  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje LR Konstitucijos egzamino koordinatorė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Edita Pavasarienė.

        Konsitucijos egzaminas buvo organizuojamas visoje šalyje tam tikrose grupėse: 60 Lietuvos savivaldybių, 519 bendrojo lavinimo mokyklų, 18-oje aukštųjų mokyklų ir 12-oje įkalinimo įstaigų. Dar daugiau nei 500 piliečių egzaminą laikė internetu, portale DELFI. Jubiliejinį Konstitucijos egzaminą laikė daugiau nei 32 tūkst. žmonių, tarpe kurių devyniasdešimt Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 5-7 kl., 8-10 kl., 11-12 kl.  mokinių.

        Egzamino užduotis rengė  Vilniaus universiteto ir Mykolo Romerio universiteto sudaryta darbo grupė. Moksleiviams skirtas užduotis rengti padėjo Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius.

        Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje darbus vertino sudaryta Vertinimo komisija: istorijos mokytoja metodininkė Salomėja Paškevičienė, istorijos vyr. mokytoja Ona Petuškienė ir istorijos vyr. mokytoja Audronė Pileckienė. Gimnazijoje LR Konstitucijos I etapo nugalėtojais tapo šie mokiniai: Meda Štarolytė (8c kl.), Sofija Salatkaitė (8c kl.), Goda Lukoševičiūtė (2gb kl.), Paulina Katkauskaitė (4ga kl.), kurios dalyvavo Konstitucijos egzamino II etape. Čia geriausiai sekėsi  Paulinai Katkauskaitei, Medai Štarolytei ir Sofijai Salatkaitei. Šių merginų darbai buvo išsiųsti į Vilnių, kur jų bei kitų LR Konstitucijos egzamino II etapo darbus vertino Konstitucijos egzamino vertinimo komisija:  Komisijos pirmininkas – LR Konstitucinio teismo pirmininkas Dainius Žalimas, nariai: Mykolo Romerio universiteto Konstitucinės ir administracinės Teisės instituto direktorė prof. dr. Milda Vainiūtė, Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius, LR Teisingumo viceministras Julius Pagojus.

        Pasibaigus LR Konstitucijos egzaminui Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktorė Jurgita Mozerienė padėkojo I etapo nugalėtojams ir įteikė Medai Štarolytei (8c kl.), Sofijai Salatkaitei (8c kl.), Godai Lukoševičiūtei (2gb kl.), Paulinai Katkauskaitei (4ga kl.)  Diplomus.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijai įteikta LR teisingumo ministro Juozo Bernatonio padėka:

         „Dešimtą kartą surengtas Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas prisideda prie geresnio Konstitucijos supratimo ir išmanymo, didina piliečių sąmoningumą ir pagarbą svarbiausiam savo šalies įstatymui bei valstybei. Konstitucijoje įtvirtintomis vertybėmis besivadovaujantys jaunieji piliečiai yra tvirtas Lietuvos valstybės pagrindas.  Dėkoju Jūsų mokyklai, dalyvavusiai dešimtajame jubiliejiniame Konstitucijos egzamine ir prisidėjusiai prie teisinio jaunimo švietimo“.

 

Istorijos mokytoja Audronė Pileckienė

 

20161028_085725 20161027_131426 100_1516

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt