Bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ dalyvavo ir gimnazistai

2020 m. sausio 11 d. Vilniuje vyko tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtas Sausio 13-osios aukoms atminti. Rekordinis dalyvių skaičius dalyvavo šiame Pagarbos bėgime – 8 165 iš 23 valstybių. Šiuo bėgimu siekiama pagerbti 1991 metais žuvusius už Lietuvos Laisvę. Bėgimas rengiamas jau 29-ą kartą. Priminsiu, kad per sovietų agresiją 1991-ųjų sausį buvo nužudyta 14 žmonių, daugiau nei 800 – sužaloti.

Lazdijų krašto žmones išlydėti į bėgimą atvyko merė Ausma Miškinienė, o vicemeras Audrius Klėjus pats dalyvavo bėgime. Merė A. Miškinienė palinkėjo visiems sėkmės įveikiant devynių km. trąsą. Bendra nuotrauka prie paminklo „Pietos“ Vilniaus bokšto gynėjams, vėliau prie dm. gen. Adolfo Ramanausko kapo tylos minutė ir Startas. Bėgimo dalyviai turėjo įveikti trąsą nuo Sausio 13-osios žuvusių poilsio vietos Antakalnio kapinėse iki Televizijos bokšto.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos bendruomenei atstovavo 17 narių, 14 bėgo: Jokūbas Tarnavičius (4ga kl.), Lukas Grubis (3gb kl.), Ernestas Jonuška (3gb kl.), Brigita Skripkaitė (2gb kl.), Samanta Opolskytė (2gc kl.), Augustė Skripkaitė (2gc kl.), Ignas Kandratavičius (1ga kl.), Viltė Mikelionytė (1ga kl.), Dominyka Vidūnaitė (1gb kl.), Emilis Gylys (7 c kl.), Edeno Kareskevičiaus brolis Erikas (Aštrios Kirsnos mokykla), I. Kandratavičiaus mama Diana, jo sesutė Ieva (darželio-mokyklos „Kregždutė“ antrokė), kuri buvo jauniausia dalyvė nuo Lazdijų krašto. I. Kandratavičius, E. Gylys, L. Grubis, J. Tarnavičius, E. Jonuška pateko į geriausiai išbėgusių 100. Ačiū palaikymo komandai Jūratei Mikelonienei ir Edenui Kareskevičiui (1ga kl.), vairuotojui Linui Rasiului.

Bėgimo dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais, apyrankėmis. Didžiuojamės Jumis bėgimo „Pagarbos ir mirties keliu“ dalyviai kad ryžotės dalyvauti ir tuo įrodėte, kaip Jums svarbi Sausio 13-oji.

Dėkojame Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos administracijai už suteiktą galimybę dalyvauti bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“.

Mokytoja Audronė Pileckienė
Nuotraukos J. Mikelionienės, B. Skripkaitės, A. Pileckienės, Lazdijų r. sav.