Barbaros Petchenik vardo tarptautinis vaikų žemėlapio konkursas “Mums patinka žemėlapiai!” (“We Love Maps”)

Tarp šešių atrinktų darbų į tarptautinę parodą lazdijiečių nebuvo, bet iš 857 darbų išrinktų 142 geriausių  – keturi  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinių darbai: „Lietuvos etnografinis žemėlapis“ – Gabijos Gerasimovaitės (6a kl.), „Afrika“ – Tito Gervelio (8c kl.), „Vaikystės pasauliai“ – Dovilės Jakubauskaitės (8b kl.), „ Ar pasaulio žemynų kontūrai išliks tokie patys?“ – Eglės Baranauskaitės (1ga kl.). Paroda vyko 2017 m.  birželio mėn. Vilniaus universiteto Kairėnų Botanikos sode.

B. Petchenik  (buvusi TKA viceprezidentė, ilgą laiką dirbusi su žemėlapiais skirtais vaikams) vardo pasaulinis vaikų žemėlapio konkursas pradėtas organizuoti nuo 1993 m. Tarptautinė Kartografų Asociacija (International Cartographic Association, TKA) vienija kartografų draugijas iš 84 valstybių, kurios gali dalyvauti konkurse. Konkursas vyksta kas dvejus metus TKA tarptautinės konferencijos metu, kuri (28-oji) vyko Vašingtone 2017 m. liepos 2-7 dienomis. Konkurso tema – “Mums patinka žemėlapiai!” (angl. “We Love Maps”). Kiekviena valstybė narė vykdo nacionalinius konkursus bei atranką savo šalyje ir 6 atrinktus darbus siunčia į tarptautinę parodą, kurios metu išaiškinami nugalėtojai. Konkurso tikslai: lavinti vaikų supratimą apie kartografiją, geografiją, gerinti ne tik artimiausios aplinkos suvokimą, bet ir skatinti juos pažvelgti globaliau, skatinti kūrybiškumą bei skatinti vaikus su negalia dalyvauti konkurse.

Konkursą Lietuvoje organizuoja Lietuvos Kartografų Draugija (LKD) įkurta 2002 m. gruodžio 19 d., kuri nuo 2003 m. rugpjūčio mėn. yra TKA narė. Septintą kartą Lietuvoje organizuojamas tarptautinis B. Petchenik vardo vaikų žemėlapio konkursas „Mums patinka žemėlapiai”. Mokiniai iki 16 metų amžiaus buvo kviečiami piešti, tapyti ar kitokiomis priemonėmis kurti žemėlapius tema „Mums patinka žemėlapiai!“.

Pagyrimo verti ir kiti konkurse dalyvavusių Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinių darbai (mokytojos Jūratė Baranauskienė, Audronė Pileckienė): „Pasaulis ant delno“ – Simona Alesiūtė (1ga kl.),  „Afrika“ – Akvilė Butanavičiūtė (8b kl), „Taika pasaulyje“ – Edvinas Čereškevičius (1 ga), „Pasaulio žemynai“-Giedrė Čėsnaitė (8a kl.) , „Afrika“ – Giedrė Česnakevičiūtė (8c kl.), „Pasaulio panašumai“- Kornelija Čitavičiūtė (6a kl.), „Mano svajonių šalis-Australija“-Liucija Eidukaitytė (8c kl.), „Lietuva ir Pasaulis“ – Skaistė Jociunskaitė (8b kl.), „Lietuva“ – Beatričė Jakulevičiūtė (8a kl.), „Meilė yra visur“ – Inesa Jančiukaitė (1ga kl.), „Draugystė“ – Rimgailė Kardokaitė (6a kl.), „Lietuvos gyvūnija“ – Aistė Markauskaitė (6a kl.), „Padėkim Afrikai“ – Augustė Paciukonytė (8c kl.), „Pasaulio įvykiai“ – Karolina Rentelytė (1ga kl.), „Nauji vėjo gūsiai Šiaurės Amerikoje“ – Sofija Salatkaitė (8c kl.), „Pietų Amerika mano širdyje“ – Viltė Mikelionytė (6a kl.), „Lietuvos kaimynės“ – Miglė Petruškevičiūtė (6a kl.), „Pasaulio žemynai“ – Guoda Radžiūnaitė (6a kl.), „Baltijos šalys“-Ugnė Mazurkevičiūtė (6a kl.), „Australija“ – Martyna Rasiulytė (6a kl.), „Pasaulio žemėlapis – Aš myliu pasaulį“ – Emilis Skirkevičius (6a kl.), „Lietuva“ – Matas Spitrys (6a kl.), „Pasaulio žemynai“ – Medeina  Struckutė (8c kl.), „Surask pasauly ramybę“ – Simona Talačkaitė (8a kl.), „Pasaulio draugystė“-  Gustė Maldonytė (8b kl.) ir kt.

Audronė Pileckienė
Istorijos vyr. mokytoja