Baigiamųjų darbų parodoje – skraistės, keramikos ir medžio dirbiniai

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje mokinių ir kitų bendruomenės narių  dėmesį traukia įstabi bei nepakartojama šios gimnazijos dvyliktų suaugusiųjų klasės mokinių technologijų baigiamųjų darbų paroda, sukurta 2017 metais. Mokiniai, vadovaujami  dailės mokytojos metodininkės Kristinos Noreikienės, paruošė bei egzamino metu pristatė savo unikalius, vienetinius, išskirtinius  darbus. Parodoje – 10 darbų, parengtų  7 abiturientų. Čia eksponuojami įvairia technika atlikti darbai: tapyba ant šilko, keramika, drožyba.

Nepaprastu išskirtinumu pasižymi skraistės, tapytos ant šilko. Tai Jovitos Petuškaitės ir Kristinos Banaitienės darbai.  Tapyba ant šilko yra menas, kuriame spalvų bei formų pagalba realizuojamos žmogaus mintys. Šis užsiėmimas reikalauja darbštumo, kruopštumo bei kantrumo. Merginos, ruošdamosi egzaminui, tapybos paslapčių sėmėsi iš interneto. Dar sausio mėnesį  jos žinojo, kad baigiamojo darbo pasirinkta tema  – tapyba ant šilko. Užsidegusios noru pasidaryti skraistes, naudojo plonytį, natūralų ponge  audinį – šilką ir „javana“  (specialius šilkui) dažus. Ant rėmo ištempė audinį ir kūrė eskizus, aiškiau pabrėždamos piešinio kontūrus.  Nudžiūvus kontūrui, ėmė dažus ir teptuką.  Žaidė įvairiomis linijomis, formomis, spalvomis. Ant audinio nugulę dažai liejosi taip, kaip jiems patinka. Tapyto šilko skraistės tapo vienetiniais originaliais rankų darbo kūriniais, pasižyminčiais žaismingumu, subtilumu bei prabanga. Žiūrėdami į šias skraistes, manau, ne vienas pajusime šilumą, meilę, švelnumą, sklindantį iš šilkinės tulpių ir aguonų pievos.

Be galo įdomu apžiūrėti ir nuostabius vienetinius keramikinius kūrinius, kuriuos atliko Danutė Sadaitytė, Lukas Narušis, Mindaugas Ališauskas. Bene ryškiausiai parodoje atsispindi keramikinės žvakidės, dubenėliai, indai, dekoruoti įvairiomis spalvomis. Todėl labai gera, jog šie darbai skleidžia gerumo šviesą ir džiugina kiekvieną, prisilietusį prie jų.

Lankytojus puikiai nuteikia ir darbai iš medžio. Medinius padėklus parodai pristatė Renatas Šarlauskas ir Darius Maceika. Šie rankų darbo mediniai padėklai puikiai papuoš kiekvieno iš mūsų vaišių stalą.

Maloniai kviečiu aplankyti mūsų mokinių baigiamųjų darbų parodą ir pasisemti gerosios patirties. Paroda veiks iki birželio 21 d.

Daiva Mikalauskienė