„ATVIRUKAS MOKYTOJUI“

Mokytojo diena – graži profesinė  šventė. Kiekvienais metais ji tokia pati ir kartu kitokia.

Prieš pat Tarptautinę mokytojų dieną, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaityklos lankytojų laukė maloni staigmena – atvirukų paroda Atvirukas Mokytojui“. Atvirukų autoriai minėtos gimnazijos 5-12 klasių mokiniai, kurie savo kūrinius ir nuoširdžius sveikinimo žodžius skyrė mylimiems Mokytojams. Šios parodos idėja buvo suformuota dailės mokytojos Jūratės Baranauskienės ir šių eilučių autorės. Parodos tikslas – ugdyti mokinių vertybines bei menines nuostatas, gebėjimą reikšti meilę, pagarbą ir dėkingumą Mokytojui.

Mokinių darbai išties stebinantys. Parodoje puikuojasi spalvingi atvirukai, sukurti naudojant įvairią  techniką (grafika, akvarelė). Vienuose – juodu tušinuku, paprastu pieštuku gausiai nupiešti įvairiaspalvių gėlių žiedai, įvairios puokštės Mokytojams, kituose – rudens gamtos motyvai: raustantys rudens lapai, svyrančios medžių šakos, kurios tarsi nubrėžė linijas, taip suteikdamos kūrybiniam darbui daugiau jaukumo ir šilumos. Trečiuose – išskirtinai bei kūrybiškai pavaizduoti paukščiai.

Nuo seno įprasta manyti, jog pelėdos – vieni išmintingiausių paukščių. Todėl daugelyje atvirukų dominuoja pelėdos, kaip mokslo, švietimo, proto bei išminties nešėjos. Žavūs atvirukai, kuriuose puikuojasi nupieštos atverstos bei užverstos knygos – žinių skleidėjos ir užrašytų patirčių  nešėjos. Mokytojų ir knygų dėka moksleiviai pasineria į nuostabų ir neišsemiamą mokslo pasaulį.

Spalvų ir šviesos žaismas ypatingai atsispindi tuose atvirukuose, kuriuose mokiniai piešė mandalas. Moksleiviai neslėpė, jog jiems patiko kurti mandalas, kaip harmonijos ir vienybės simbolį.

Norėčiau atkreipti dėmesį ir į mokinių sukurtus sveikinimus savo mieliems pedagogams. Savo sukurtuose rankų darbo atvirukuose mokiniai linkėjo Mokytojams daug šviesos, energijos,  įkvėpimo svajoti ir savo svajones paversti realybe, Sveikindami visus Mokytojus dėkojo jiems už nuoširdų rūpestį, nuolatinio alkio žinioms žadinimą, tiesiog už visas žinias ir atvertas duris į pasaulį.

5-12 klasių mokiniai, sukurtais atvirukais  bei gražiais, iškiliais ir prasmingais žodžiais nudžiugino ne vieną Mokytoją.

Galima tik pasidžiaugti, kad mūsų gimnazijoje mokosi tiek daug gabių, talentingų bei kūrybingų mokinių.

Paroda „Atvirukas Mokytojui“ gimnazijos skaitykloje veiks dar visą spalio mėnesį. Kviečiu apsilankyti!

Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė