,,Atmintis visada gyva“. Panoraminė pamoka 7A klasėje

2019 m. rugsėjo 16 dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje startavo projektas, skirtas Lazdijų krašto žydams atminti. Projekte dalyvavo istorijos mokytoja Salomėja Paškevičienė, dailės mokytoja Virginija Krokininkaitė, gimnazijos bibliotininkė Daiva Mikalauskienė, Lazdijų laisvės kovų muziejau muziejininkas Vilius Tumosa. Jiems talkino lietuvių kalbos mokytoja Vida Kvaraciejienė ir informacinių technologijų mokytojas Aurelijus Kardokas. Įvairiose veiklose – netradicinėse, integruotose pamokose – dalyvavo net 246 moksleiviai iš 6B, 7A,B,C, 1gB, 2gC ir 3g (B kurso) klasių.

7 klasėse vyko integruotos dailės-istorijos pamokos, 2gC klasė dalyvavo netradicinėje pamokoje, skirtoje pagerbti Lazdijų žydų genocido aukas, 6 ir 7 klasės dalyvavo netradicinėse atminimo pamokose gimnazijos skaitykloje. Visų klasių moksleiviai Laisvės kovų muziejuje žiūrėjo kino filmą ,,Gyvybės ir kančių duobė“.

2019 metais spalio 7 dieną gimnazijoje, istorijos 20 kabinete, įvyko panoraminė pamoka septintokams ,,Atmintis visada gyva“, kurios tikslas – ugdyti gimnazijos septintokus pakantumo, pagarbos ir supratimo dvasia. Dailės mokytoja pamokoje kėlė tikslą – perteikti žydų tautos gyvenimą ir istorinius įvykius per piešinius. Visi pamokos organizatoriai siekė kūrybiškai pažvelgti į istorijos įvykius, ugdyti toleranciją, žmogiškumą ir atsakomybę. Tokio pobūdžio pamokos ugdo mokinių pažinimo kompetencijas, mokiniai domisi kultūrine ir istorine aplinka, siekia puoselėti tautinius jausmus, išreikšti mintis per konkrečius kūrybinius darbus.

Minėtoje pamokoje buvo taikomi įvairūs metodai, sudarantys palankias sąlygas atsiskleisti mokinių kūrybiškumui, komunikavimui ir žinių pateikimui. Pamokoje mokiniai diskutavo, piešė, sprendė kryžiažodį, atliko testą, dalyvavo viktorinoje naudodamiesi IT. Pamokos pabaigoje mokiniai patys įsivertino savo veiklą. Mokytojai mokiniams įteikė pažymėjimus, kurie patvirtino apie mokinių dalyvavimą panoraminėje pamokoje.

Po šios pamokos II  gimnazijos aukšte buvo atidaryta piešinių parodėle. Piešinių autoriai – 7A  klasės moksleiviai.

Istorijos mokytoja Salomėja Paškevičienė