Atkurtos Lietuvos šimtmečio minėjimas „100 eilučių Lietuvai“

Vasario 16-ąją šventėme modernios Lietuvos gimimą. Ši data lyg tiltas sujungė 1253 metų liepos 6 dieną gimusią senąją Lietuvą ir 1990 metų kovo 11-ąją atkurtą nepriklausomą Lietuvą. Be Vasario 16-osios nebūtų Kovo 11-osios ir jos sėkmės istorijos.

Šiandienos herojus yra kiekvienas Lietuvos pilietis – aktyvus XXI amžiaus Lietuvos kūrėjas, suvokiantis, kad nuo jo kasdienių pastangų priklauso ne tik dabartis, bet ir būsimi Lietuvos valstybės ir tautos istorijos įvykiai. Mes irgi kuriame savo valstybę, stengdamiesi gerai mokytis, aktyviai dalyvaudami socialinėje, pilietinėje veikloje, siekdami sporto pergalių, kurdami meną…

Taigi, mes, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos pirmokai, pabandėme praėjusį Lietuvos valstybės šimtmetį aprėpti gana lakoniškai – šimtu eilučių, todėl savo renginį taip ir pavadinome „100 eilučių Lietuvai“. Jis neatsitiktinai buvo planuotas Laisvės kovų muziejuje – toje vietoje, kurioje saugoma kovotojų už mūsų visų laisvę atmintis. Tačiau ankštose dabartinio muziejaus patalpose netilpo visi dalyviai, todėl Laisvės kovų muziejaus darbuotoją Vilių Tumosą  pasikvietėme į erdvią mūsų gimnazijos aktų salę, klausėmės jo pamąstymų apie tai, kodėl turėtume džiaugtis gyvendami laisvoje Tėvynėje.

Džiugu, kad 1g a, b, c klasėse mokosi nemažai gimnazistų, gebančių save išreikšti menišku gimtuoju žodžiu. Renginio metu 1gc klasės mokiniai deklamavo šimtą lietuvių poetų klasikų poezijos eilučių, kuriose skirtingais valstybės gyvavimo laikotarpiais apdainuota begalinė meilė laisvai Tėvynei, o mūsų bendraklasė, puiki skaitovė Augustė, smuiku pagriežė nuostabų kūrinį ,,Malda“. Dar vieną šimtą mums patikusių eilučių apie Lietuvą, užrašėme ant trispalvių balionų ir juos padovanojome renginio svečiams ir savo mokytojoms.

1gb klasės mokinys Erikas Margelis parengė ir pristatė menišką ir nuotaikingą, Lietuvos šimtmečio  apžvalgą, iliustruotą įspūdingomis mūsų Tėvynės nuotraukomis, eilėmis ir muzika, o jo klasės draugė Gustė Maldonytė su visais pasidalijo savo jautriais linkėjimais Lietuvai.

1ga klasės gimnazistai mūsų renginio temą „100 eilučių Lietuvai“, visų pirma, suprato metaforiškai: ne kaip pažadų ar begalinės meilės Tėvynei išsakymą šimtu eilučių, o kaip gražių, meniškų ir prasmingų tekstų kūrimą gimtąja kalba. Visi nuščiuvę klausėmės 1ga klasės mokinės Inesos Uzdilaitės kūrinio „Vieno vaikino pasakojimas apie angelus“  ir iš visos širdies linkėjome jai tapti respublikinio Jaunųjų filologų konkurso prizininke. Nuoširdų „ačiū“ ištarėme ir Inesos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Vidai Kvaraciejienei, parengusiai jau ne vieną įvairių lietuvių kalbos ir literatūros konkursų nugalėtoją.

Džiugu, kad mes, 1g klasių mokiniai, padedami lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų Vidos Kvaraciejienės, Zitos Šklėrienės ir mūsų klasės auklėtojos Jolantos Patackaitės, turėjome puikią galimybę dar kartą šventiškai paminėti Lietuvos valstybės gimtadienį, pagerbti savo gimtąją kalbą ir mylimus poetus, šlovinančius Tėvynės laisvę, bei savo kūryba pasidalyti vieni su kitais ir svečiais – klasių vadovėmis Rasa Žukauskiene, Jolanta Dimšiene, skaityklos darbuotoja Daiva Mikalauskiene bei Laisvės kovų muziejaus darbuotoju Viliumi Tumosa.

Mes, gimnazijos 1g klasių bendruomenė, sau ir visiems Jums linkime laimingai bei prasmingai gyventi antrąjį laisvos Lietuvos šimtmetį!

Gabrielė Merkininkaitė, 1gc klasė