Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Apie Tyrėjų naktį

 

        Tyrėjų naktis – išskirtinis rudens penktadienis, kai daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris ir pabendrauti su visuomene išeina mokslininkai bei tyrėjai, kurie paprastai dirba uždarose laboratorijose ar mokslo centruose.

        Pirmą kartą Tyrėjų naktis surengta 2005-taisiais Europos Komisijos iniciatyva, su tikslu didinti mokslininkų pripažinimą visuomenėje ir sudaryti galimybę iš arti susipažinti su jų darbais ir pasiekimais. Išaugusi ir vis daugiau lankytojų pritraukianti Tyrėjų naktis kasmet vyksta daugiau nei 30 Europos šalių, daugiau nei 300 Europos miestų.

        Lietuvoje didžioji dalis renginių paprastai vyksta Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Molėtuose čia įsikūrusiuose mokslo centruose ir laboratorijose.

        Rugsėjo 28 dieną mūsų gimnazijos mokiniai taip pat veikė šį tą įdomaus: vyresnieji smagiai žaidė biologinį – cheminį ALIAS, savo komandos draugams išradingai aiškindami, kas yra simbiozė, endoterminės reakcijos ar pagrindinis kvantinis skaičius; 2g klasių mokiniai varžėsi protmūšyje (su laiminga pabaiga); pagal 2gc klasės mokinės Liucijos pristatymą aštuntokai sužinojo, kaip yra ruošiami ir pristatomi tiriamieji darbai respublikiniams konkursams, nuo ko reikėtų pradėti, kaip paruošti stendą.

        Iki pasimatymo kitų metų Tyrėjų naktyje.

 

Chemijos mokytoja Asta Eidukaitienė

 

[wpgmza id="1"]

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Erika Poškevičienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt