Apie paauglių problemas kitaip

2020 m. lapkričio 2-ąją dieną 7a klasės mokiniams vyko netradicinė nuotolinė valandėlė. Ją vedė Alytaus miesto teatro aktorė Andra Kavaliauskaitė. Valandėlės metu buvo kalbama apie valgymo sutrikimus, vis dar gajas patyčias. Stebėjome spektaklio ,,SEEN” ištraukas, kurias mums komentavo režisierė, dramaturgė, aktorė ir meno vadovė Andra Kavaliauskaitė. Andra gimė Kaune. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje du metus studijavo aktoriaus meistriškumą, vėliau Klaipėdos universitete įgijo teatro režisieriaus bakalauro laipsnį.

Šio spektaklio tikslas buvo pasikalbėti su mokiniais apie neatitinkamus žmogaus kūno standartus. Alytaus miesto teatro mono spektaklis „SEEN“ – apie valgymo sutrikimus, kūno kultą ir nemeilę sau. Jis sukurtas pagal tikras trijų merginų istorijas, kurios suplaukia į vieną Ūlos patirtį, kuria mergina nusprendžia pasidalinti su savo sekėjais, sukviesdama juos į atvirą, aštrų ir tuo pat (netikėtai net jai pačiai) jautrų vlogo filmavimą, tapusį stipria išpažintimi už visas pasaulio Ūlas. Per pamoką visi labai atvirai ir nuoširdžiai pasikalbėjome, išsakėme savo nuomones ir išgyvenimus, buvome suprasti, nes ir Andra būdama mūsų metų tai išgyveno. Gavome net patarimų, kaip visas nuoskaudas priimti kaip paprasčiausius pasakymus, kaip nekreipti dėmesio į tai, ką tau sako pašaliniai ir ko tu nenori išgirsti. Supratome, kad geriausias būdas visa tai išspręsti, yra išsikalbėti, nesvarbu, ar tai artimiausias žmogus, ar net nepažįstamasis.

Labai dėkojame Andrai Kavaliauskaitei, kuri papasakojo apie spektaklį ir paragino į viską žiūrėti paprasčiau. Labai buvo įdomu ir smagu klausytis apie tai, kas mums aktualu ir svarbu.

Viltė Vaitulionytė, Austėja Nevulytė, 7a klasės mokinės