Ant indų galima pavaizduoti visas kilusias idėjas

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje veikia mokytojos Eglės Smirnovienės paroda „Nereali staigmena“, kurioje eksponuojami porceliano dirbiniai.

„Porcelianas – baltasis auksas iš Kinijos, už kurio gamybos paslapčių išdavimą grėsė  mirties bausmė, – šiuo metu paplitęs visame pasaulyje. Kiekvienas savo namuose turime porcelianinių indų, vazų ar iš močiučių paveldėtų statulėlių. Galbūt tai nėra dirbiniai iš kietojo porceliano, kurio gaminiai –  itin brangūs ir vertingi, tačiau jie kupini šilumos ir elegancijos“, – sako mokytoja E. Smirnovienė.

Anot jos,  porcelianas užburia savo baltumu ir trapumu, ant indų galima pavaizduoti visas kilusias idėjas ir parašyti pačius gražiausius linkėjimus. Juk kiekvienam būtų didžiulė šventė gauti specialiai jam sukurtą puodelį, kiekvieną rytą iš jo gerdamas kavą ar arbatą jūsų artimas žmogus su meile pagalvos apie jus… Tai puikus būdas atsipalaiduoti ir patirti kūrybinį džiaugsmą. „Dekoruojant indus visada galvoji apie tą žmogų, kuriam dovanosi, kokią nuotaiką suteiksi. Šios parodos puodeliai yra iš pirmųjų mano dekoruotų. Dekoruotais puodeliais pradžiuginau savo auklėtinius, kolegas, nemažai esu jų padovanojusi įvairiomis progomis. Galima sakyti, kad dekoruoju tik savo malonumui. Tik artimiausiems žmonėms pagelbėju, kai reikia originalios,  šiltos dovanos“, – tvirtina parodos autorė.