Aktualiausia informacija apie švietimą

Aktualiausia informacija apie švietimą. Ką būtina žinoti nuo gruodžio 9 dienos?

• Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas vykdomi įprastu būdu. Rekomenduojama vaikų nevesti į darželius, jei tėvai turi galimybę dirbti nuotoliniu būdu.
  • Pradinis ugdymas iki mokinių atostogų vykdomas įprastiniu būdu.
  • Mokiniams, besimokantiems pagal pradinio ugdymo programą, atostogos skelbiamos nuo 2020 m. gruodžio 14 d. iki 2021 m. sausio 3 d.
  • Ugdymas mokyklose pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas vykdomas nuotoliniu būdu. Išimtis taikoma specialiosiose klasėse ugdomiems mokiniams pagal pagrindinio ugdymo ir vidurinio ugdymo programas. Ugdymas šiose klasėse vykdomas kontaktiniu būdu (arba nuotoliniu būdu, jei tokį ugdymo(si) būdą renkasi mokinių tėvai.
  • Mokiniams, besimokantiems pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, atostogos prasidės nuo 2020 m. gruodžio 23 d.
  • Neformalusis vaikų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu. Vaikai, kuriems atostogos prasidės nuo 2020 m. gruodžio 14 d. gali mokytis pagal neformaliojo švietimo programas (Meno mokykloje ir Sporto centre) nuotoliniu būdu;
  • Švietimo pagalba teikiama laikantis visų karantino metu galiojančių reikalavimų;
  • Visos kontaktinės veiklos vykdomos užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytus reikalavimus karantino metu.

Vadovaujantis Bendraisiais ugdymo planais bei valstybės ar savivaldybės lygio rekomendacijomis ir atsižvelgiant į besikeičiančią situaciją, švietimo įstaigos gali priimti sprendimus dėl ugdymo proceso koregavimo visoje mokykloje, atskirose klasėse ar grupėse.