A. Tapinas: ,,Kiekvienas privalome kelti sau kuo aukštesnius tikslus“

Balandžio 14 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos aktų salėje vyko pats reikšmingiausias savaitės įvykis – susitikimas su mėgstamu TV laidų  („Auksinis protas“ ir „Pinigų karta“ vedėju, žurnalistu, populiariu rašytoju (knygų „Vilko valanda“ ir „Maro diena“ autoriumi)  bei žinomu vertėju Andriumi Tapinu. Susitikime su šiuo įdomiu žmogumi dalyvavo 2-3 g klasių gimnazistai, mokytojai bei gimnazijos administracijos atstovai. Tai buvo dviejų pamokų trukmės renginys, kuris jo dalyviams neprailgo, o norėjosi jame pabūti dar ilgiau.

Svečias įdomiai, gražiai bei įtaigiai pasakojo apie savo mokslo metus, praleistus Vilniaus 9-ojoje mokykloje, kurią pravardžiavo 9–uoju fortu. Būtent čia, šioje mokykloje, Andrius Tapinas turėjo įdomių patirčių. Tiesą sakant, šioje mokykloje  lietuvių kalbą dėstė mama Violeta Tapinienė, kuri  net 7 metus buvo jo klasės auklėtoja. „Ir kaip tu esi tokioje situacijoje, turi būti žingsniu į priekį“, – kalbėjo svečias. Dar vienas įdomus dalykas, nutikęs Andriaus jaunystės metais, yra tas, kad pirmą verslą jis kartu su draugais įkūrė būdamas vienuoliktoje klasėje. Anuomet jie mokykloje įkūrė radijo stotį, kur leido ir transliavo techno muzikos kūrinius. Jaunuoliai pageidaujamus kūrinius grojo už užmokestį ir tokiu būdu susirinkdavo beveik visus moksleivių kišenpinigius. Vieną balandžio 1-ąją Andrius Tapinas per mokyklos radiją paskelbė mitingą, visus sukvietė į lauką, ir nuvertė mokyklos direktorių, paskelbdamas jį chuliganu. Ši išdaiga smarkiai atsirūgo – direktorius uždraudė mokyklos radiją ir nutraukė jo veiklą. „Tai buvo pirmas susidorojimas su laisva, nepriklausoma žiniasklaida“, – juokavo žurnalistas.

Tačiau būsimas žurnalistas nenusivylė, o žengė pirmąjį žingsnį į savo, kaip vertėjo, karjerą. Dar būdamas šešiolikmetis išvertė Dž. R. R. Tolkino „Žiedų valdovą“. Mokydamasis vienuoliktoje klasėje jis pateko į tuo metu vedamą Arūno Valinsko  žaidimą  „TAIP. NE“ ir laimėjo pagrindinį prizą – baldų komplektą. Ir tuomet nusprendė būti televizijos žvaigžde. Puikiai baigęs vidurinę  mokyklą, Andrius Tapinas toliau tęsė ekonomikos studijas Vilniaus universitete. Studijuodamas užsiėmė verslu, tačiau po pusės metų bankrutavo. „Tai, ką kursim, didelė tikimybė, kad iš pirmo karto nepasiseks“, – įtikinamai kalbėjo svečias.

Žinomas televizijos laidų vedėjas įdomiai pasakojo apie darbą televizijoje, apie jaunąją kartą, apie vadinamosios Z kartos poreikius bei knygų svarbą žmogaus gyvenime. Pasak jo, ką gaunam iš mokyklos, pasiimam savo naudai. „Pastaruoju metu ypatingai svarbu tinkamai suplanuoti laiką. Juk mes ateinam į rinką valdyti situacijos“, – atviravo pašnekovas.

Taip pat nemaža dalimi svarbus skaitymas. Kaip teigia rašytojas Andrius Tapinas, skaitymas yra šviesa ir žinios bei galąstuvas, kuris galanda žmogaus smegenis ir praplečia akiratį. Žinomas žurnalistas pabrėžia, kad žmogus, turintis tam tikrų svajonių, turi būti apsiskaitęs. Juk, anot jo, tie, kurie skaito, ateity turės ir geresnius darbus ir jų „smegenys bus geriau išgaląstos“.

Svečias kalbėjo ir apie savanorystę. Pasak jo, žmogus yra be galo visuomeniškas, jis nėra savanaudis, todėl rūpinasi ne tik savo, bet ir visuomenės gerove. Tuo tarpu svarbi drąsa ir ambicija. ,,Todėl kiekvienas privalome kelti sau kuo aukštesnius tikslus ir neklausyti, ką sako aplinkiniai“, – pabrėžė svečias.

Baigdamas įdomų  ir neilgą susitikimą, TV laidų vedėjas Andrius Tapinas palinkėjo visiems ryžto, drąsos ir viską nugalinčio tikėjimo savimi.

Daiva Mikalauskienė