Lazdijietė tapo UNICEF bėgimo prizininke

unisef1Rugsėjo 3 d. Vilniuje, Katedros aikštėje, vyko tradicinis UNICEF vaikų bėgimas. Jame dalyvavo ir šauniai pasirodė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos penktos klasės mokinė Joana Lukaševič, savo globėjos mokytojos Rimos Šmitienės paraginta. Trečią vietą savo amžiaus grupėje iškovojusi jaunoji lazdijietė buvo apdovanota medaliu, taip pat jai buvo įteiktas renginio globėjos Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės Dėkingumo sertifikatas. Šių metų bėgimas, kurio šūkis Bėgsiu už maistą“, buvo skirtas dėl bado išsekusiems Mozambiko vaikams. Jiems bus skirtos visos bėgimo metu surinktos lėšos.

Jau tradicija tapusiame UNICEF vaikų bėgime kiekvienais metais per tūkstantis mažųjų bėgikų ne tik smagiai praleidžia laiką, susiranda naujų draugų, bet svarbiausia išreiškia savo solidarumą su pasaulio vaikais. Pasak Prezidentės, kasmet vis gausėjantis mažųjų bėgikų būrys rodo, kad Lietuvoje tikrai daug geros širdies vaikų. Jie noriai prisideda prie gerų darbų ne tik savo šalyje, bet ir visame pasaulyje. Šis bėgimas suteikia galimybę savo gerumu pasidalinti su tais, kurie yra toli ir kuriems pagalbos itin reikia. Šalies vadovės teigimu, Lietuvoje auga aktyvių ir pilietiškų vaikų karta.

Prezidentė įteikė diplomus ir medalius pirmų trijų ir paskutinės vietos laimėtojams trijose amžiaus grupėse. Medalius visiems bėgusiems vaikams dovanojo bėgimo ambasadoriai: olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, vicečempionas Jevgenijus Šuklinas, aktoriai – Virginija Kochanskytė, Giedrius Savickas, žurnalistė Beata Nicholson ir kiti žymūs Lietuvos žmonės.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamas UNICEF vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“ rengiamas jau septintą kartą.

Parengta pagal organizator. inf.

unisef2

unisef3