6a klasės valandėlė „Rūkymo žala sveikatai“

2017-01-25 6a klasės mokiniams klasės valandėlė „Rūkymo žala sveikatai“ vyko Lazdijų rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biure. Užsiėmimą   vedė šio biuro  direktorė Ramutė Kunigiškienė.  Klasės valandėlėje dalyvavo klasės auklėtoja Audronė ir mama Ineta.

Bendraudama su šeštokais R. Kunigiškienė sužinojo, kaip jie sveikai gyvena: daro mankštą, lanko sporto būrelius, kiek laiko būna gryname ore ir kt. Klasės valandėlės metu  kalbėta apie rūkymą,  jo žalą ir poveikį žmogaus sveikatai,apie  rūkymo būdus:  aktyvųjį  (kai žmogus rūko sistemingai) ir pasyvųjį (kai žmogus kvėpuoja tabako dūmais užterštu oru). Mokiniai sužinojo, kad viena valanda prirūkytoje patalpoje = viena surūkyta cigaretė!  Šeštokai  skaičiavo, kiek pinigų išleidžia rūkantys žmonės, nes tabakas yra brangus, sužinojo žalingus rūkymo veiksnius: nikotino poveikį psichikai, priklausomybę nuo nikotino. Rūkymą skatina rūkalų reklama, aplinkinių įtaka, tėvų rūkymas, filmai ir televizija ir kt.  R. Kunigiškienė  kalbėjo, kaip verslininkai, kurie užsiima šiuo verslu, pasipelno iš to.

Valanda praėjo greitai, bet, svarbiausiai, naudingai: šeštokai pirmą kartą apsilankė Lazdijų rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biure, bendravo su jo direktore Ramute Kunigiškiene, daug sužinojo apie rūkymo žalą žmogaus sveikatai. Direktorė mokiniams įteikė ženkliukus, kuriuos šeštokai pažadėjo nešioti. Gegužės mėnesio  pirmoje pusėje mokiniai buvo kviečiami vėl sugrįžti į Visuomenės sveikatos biuro centrą ir tęsti diskusijas šia tema  toliau.