GARSINIO SKAITYMO VALANDĖLĖ

skait1

Balandžio mėn. 8 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje vyko renginys, skirtas Tarptautinei vaikiškos knygos dienai paminėti. Dalyvavo specialiųjų klasių mokiniai  ir 8a klasės mokiniai. Mokinius ruošė spec.auklėtoja Laima Pauliukonienė, bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė, lietuvių kalbos mokytoja S. Mazaliauskienė. 8a klasės mokiniai perskaitė  eilėraštį:

Aš – tai pasaulis , o pasaulis – aš,
Nes knygą atsivertęs
Atsiduriu visur, esu bet kas.
Paveikslų valtimi, ant sakinio bangų
Nusiiriu tolyn – ir vėl atgal grįžtu.

Po to pasakojo, kad Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama nuo 1967 balandžio 2 d. Ši diena pasirinkta pagerbiant garsiausią ir žymiausią pasakos kūrėją – danų rašytoją Hansą Kristijaną Anderseną.

Vaikai,  ar žinote kas yra pasaka? Pasaka yra tarsi vartai, pro kuriuos vaikystėje praeina milijonai vaikų. Ji praturtina vaiko sielą, iš kurios vėliau formuojasi viltys bei idealai. Pasaka – tai sielos, vaizduotės apsauga nuo blogio pasaulio. Jos padeda išsaugoti vaikystę, žmogiškumo esmę. Tai pats šilčiausias vaikystės prisiminimas.

8a klasės mokiniai suvaidino rusų liaudies pasaką „Ropė“.

Po to buvo skaitomos pasakų ištraukos.

Specialiųjų klasių mokiniai į renginį atsinešė savo mėgstamiausias knygas, skaitė ištraukas iš knygų „Sapnų taškuota sraigė“ (Oksana), „Zuikis puikis“ (Brigita), „Rikiki ir šakų sriuba“ (Vismantė), „Margaspalvė genio kalvė“ (Arminas), „Labas sraige, kur eini?“ (Gerda), „Motulės delnuos“ (Karolis) ir kt. Mokiniai piešė mėgstamiausių knygų viršelius bei įdomius veikėjus ir surengė piešinių parodą, kurią pristatė auklėtoja Laima Pauliukonienė. Tai patys gražiausi piešiniai iš pačių gražiausių knygų.

8a klasės mokiniai padainavo dainą.

Tai šiltų emocijų, pabuvimo kartu, tolerancijos, gerumo ir meilės knygai  renginys.

Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė visiems padovanojo po keramikinę vazelę.

„…Knyga priklauso tiktai tau,
Bet kartu ji priklauso