EDUKACINĖ – PAŽINTINĖ IŠVYKA

Gegužės mėn. 28 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio specialiųjų lavinamųjų klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų V .Burdulienės, Ž. Klimienės ir auklėtojos L. Pauliukonienės dalyvavo pažintinėje – edukacinėje išvykoje Etnografinėje Prano Dzūko sodyboje. Etnografinė Prano Dzūko sodyba – pats didžiausias Lazdijų krašto muziejaus padalinys, kurį sudaro šeši pastatai: gyvenamasis namas, klėtis (svirnas), kluonas, kalvė ir du ūkiniai pastatai

Muziejininkė Jūratė Paciukonienė supažindino su pastatuose esančiais namų apyvokos daiktais, baldais, įrankiais, ūkio padargais. Etnografinė Prano Dzūko sodyba tai tarsi senelių namai, kuriuose jaunoji karta gali susipažinti su praeitimi.

Ekskursijos pabaigoje susėdę kluone, gaminome žilvičio dūdeles. Šis procesas reikalavo kantrumo, ištvermės, pakantumo, dėmesio sutelkimo. Džiaugėmės, kai galėjome dūduoti savo rankomis pagamintomis žilvičio dūdelėmis.

Vėliau keliavome į Kalniškės mūšio vietą. Aplankėme kryžių kalnelį, stogastulpius, grožėjomės gamta.

Kelionė suteikė žinių apie seniau gyvenusius žmones, jų buitį, kasdienybę, paliko gražių prisiminimų, sukėlė teigiamų emocijų.