Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

2gc klasės mokiniai – pirmieji memorialinio Motiejaus Gustaičio namo- muziejaus lankytojai

        Nuo rugsėjo 14 dienos Lazdijų krašto muziejuje vyko Kultūros paveldo dienų renginiai. Gustaičio memorialinis namas dėl architektūrinės vertės ir išskirtinumo yra įtrauktas į Kultūros vertybių sąvadą. Į šį sąvadą taip pat įtraukti ir kiti garsūs mūsų krašto statiniai, turintys išliekamąją kultūrinę vertę: Prano Dzūko sodyba, Būdviečio svirnas (triaukštis pastatas be vinių pastatytas iš maumedžio medienos), Aštrios Kirsnos dvaras, Bulakavo dvaro griuvėsiai.

        Minint Kultūros paveldo dienas, rugsėjo 22 dieną 2gc klasės mokiniams vyko netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka tema „Kultūrinis kontekstas literatūros kūriniuose: dalyvaujame Kultūros paveldo dienų renginiuose Lazdijų krašto muziejuje“. Mokiniai su mokytoja Vida Kvaraciejiene turėjo unikalią galimybę pirmieji apsilankyti bene garsiausio mūsų krašto žmogaus – kunigo, poeto simbolisto, kalbininko ir stilistikos vadovėlio autoriaus, visuomenininko ir Seinų „Žiburio“ gimnazijos įkūrėjo Lazdijuose Motiejaus Gustaičio – atkurtame memorialiniame name-muziejuje. Muziejaus direktorė Daina Pledienė papasakojo, kodėl ir kokie pokyčiai padaryti šio unikalaus namo viduje jį restauruojant, supažindino su muziejaus vizija, pasidalino ateities planais, atsakė į mokytojos ir mokinių klausimus.

         Antroji pamokos dalis vyko Lazdijų krašto muziejaus parodų ir konferencijų salėje: buvo demonstruojamas 2019 metais sukurtas dokumentinis filmas „Motiejus Gustaitis – Dzūkijos švietėjas“ (režisierė Daina Pledienė, operatorius Nedas Mačionis, montažo režisierė Kamilė Grimalauskaitė), skirtas M. Gustaičio jubiliejiniams – 150-iesiems – gimimo metams paminėti. Filmas sukurtas Lazdijų miesto bendruomenei laimėjus projekto finansavimą. Netradicinės pamokos pabaigoje mokiniams buvo suorganizuota audiovizualinė viktorina, kurios metu siekta išsiaiškinti, ką jie žino / sužinojo apie Lazdijų rajono objektus, įtrauktus į Kultūros vertybių sąvadą. Klausiama buvo ne tik apie pastatus, bet ir apie mūsų rajono piliakalnius. Džiugu, kad į visus klausimus buvo atsakyta ir laimėti visi viktorinos prizai.

 

Lazdijų Motiejaus Gustaičio informacija

 

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt