2g klasių pilietiškumo pamoka su istorike Luka Sinevičiene

2020 m. lapkričio 12 d. 2g klasių mokiniams nuotoliniu būdu pilietiškumo pamoka „Apie pilietiškumą ir ne tik…“ vyko su istorike, aktyvia visuomenininke, televizijos projekto „Nacionalinė ekspedicija“ dalyve , radijos laidos „Vardan tos…” vedėja Luka Sinevičiene. Pamokos tikslas – kalbėti apie pilietiškumą ir globalinį pilietiškumą bei suprasti žodžių „Ką reiškia mylėti Tėvynę“ prasmę.  Mokytojoms Audronei Pileckienei ir Salomėjai Paškevičienei idėja vesti netradicinę pilietiškumo pamoką nuotoliniu būdu kilo po 2g klasių mokinių stebėtos ir aptartos istorijos pamokos „Laisvės banga: Lietuvos parlamentarizmo šimtmetis“ per LRT televiziją, kurios metu. LRT žurnalistė Rūta Kupetytė kalbino humanitarinių mokslų daktarą Artūrą Svarauską ir istorikę, visuomenininkę Luką Sinevičienę. Mokytojos pakvietė istorikę Luką Sinevičienę nuotoliniu būdu dalyvauti pilietiškumo pamokoje ir susitikti su gimnazijos 2g klasių mokiniais.

Pamokoje dalyvavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Edita Pavasarienė ir 2gc klasės auklėtoja Asta Eidukaitienė. Pamoką vedė  2gc klasės mokinė Kamilė Pečiulytė, kuri trumpai pristatė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnaziją ir pakalbino pamokos svečią L. Sinevičienę.

Luka atskleidė 2g mokiniams, ką galima gražaus nuveikti valstybei, kurioje tu gimei ir augai, kalbėjo apie pilietiškumo ir globalinio pilietiškumo  sąvokas. pasidalinio savo įžvalgomis,  ką reiškia mylėti Tėvynę Pamokos viešnia  pasakojo, kad pilietinė atsakomybė padovanojo jai daugybę draugų, įdomių projektų. Susitikimo su mokiniais metu ji prisiminė, nuo ko  pradėjo savo veiklą. Dar besimokydama mokykloje, būdama keturiolikos, Luka pradėjo savanoriauti, aktyviai įsitraukė į gimtųjų Šiaulių bendruomenės veiklą organizavo pagalba gyvūnų prieglaudai, globos namams ir kt.. Ir visa tai ji darė niekieno neverčiama, savo noru. Besimokydama Vilniaus universitete buvo aktyvi studentė, todėl buvo pastebėta ir pakviesta dalyvauti televizijos projekte „Nacionalinė ekspedicija”. Ekspedicijos metu  ji aplankė nemažai vietovių,  susijusių su Lietuva,  Ukrainoje, Vokietijoje, Lenkijoje. L. Sinevičienė grįžo susižavėjusi aplankytų kraštų žmonėmis, papročiais, tradicijomis,  istorija ir stipria tautos meile savam kraštui.

Radijo laidos „Vardan tos…“ vedėja kvietė klausytis jos antradieniais 18.10 val. Laidų metu ji kalbina įžymias asmenybes, diskutuoja įvairiomis pilietiškumo temomis.

Dalyvavusiems pamokoje gimnazistams Luka palinkėjo imtis patiems iniciatyvos ir padaryti savo gyvenimą prasmingesnį ir  gražesnį. Tik nuo jūsų priklausys, kokia Lietuva išliks, apibendrino pamokos viešnia. Pilietiškumo pamoka „Apie pilietiškumą ir ne tik…“  nuotoliniu būdu praėjo nepastebimai greitai. Joje dalyvavo visų 2g klasių mokiniai. Tie, kurie dalyvavo pamokoje, liko patenkinti bei  tikrai sužinojo apie pilietiškumą ir ne tik apie jį.

Po pamokos Luka Sinevičienė savo fb socialiniame puslapyje parašė „Ką išsinešiau iš visų online pamokų, tai džiaugsmą dalintis geromis patirtimis su  mokytojais ir mokiniais. Ir tai mažiausia, ką galiu padaryti šiuo sudėtingu metu. Ačiū, kad leidžiate dalintis pilietiškumu!”

Pilietiškumo pagrindų mokytoja Audronė Pileckienė
Nuotrauka Kamilės Pečiulytės