1gc KLASĖS TĖVAI DALYVAUJA UGDYMO PROCESE „TĖVŲ PROFESIJA”

12969249_979830298766940_1172247341_n        Siekiant suteikti progą mokiniui artimiau susipažinti su tėvų profesija ir tėvams įsitraukti į ugdymo procesą bei turiningai praleisti laiką kartu su savo vaikais, 1gc klasės auklėtojos Violetos Jaciunskienės organizuotame Tėvų susirinkime buvo pasiūlyta iniciatyva – klasės valandėlių metu apsilankyti mokinių tėvų darbo vietose.  Balandžio  4-tą dieną  Augusto Mockevičiaus mama Renata Mockevičienė pirmoji pakvietė visą klasę į savo darbovietę, kur mokiniai turėjo galimybę susipažinti su jos profesija. Renata Mockevičienė yra Lazdijų meno mokyklos vadovė ir ilgametė estradinio dainavimo mokytoja bei  jaunių choro vadovė.

Tikriausiai, pats sunkiausias uždavinys moksleivių gyvenime ne tik gerai mokytis, bet ir teisingai pasirinkti specialybę, kurią norėtum studijuoti,  o vėliau pagal ją dirbti.  Koks galėtų būti vienas iš pasirinkimo kelių, savo pavyzdžiu dalijosi Augusto mama.  Ji maloniai mus priėmė Meno mokykloje ir papasakojo, kokia yra muzikos mokytojo profesija, ką reikėtų studijuoti norint juo tapti. Nustebino tai, kad, jeigu pradėtume skaičiuoti nuo meno mokyklos, tai muzikos mokytojas siekdamas savo profesijos mokosi net 16 metų. Įsiminė naudingi ir praktiški patarimai iš  profesionalių lūpų. Tačiau labiausiai  visus sužavėjo tai, kad Augusto mama apie savo darbą kalbėjo su didele meile ir užsidegimu. Apžiūrinėdami Meno mokyklos patalpas, kuriose dirbo ir kiti  muzikos, dailės, keramikos mokytojai, lydimi Augusto mamos išgirdome, kiek daug žmogus turi dirbti, kad taptų profesionaliu atlikėju. Jos nuomone reikia turėti 5 procentus talento, o visa kita pasiekiama sunkiu darbu. Sakė, kad labai svarbu pasirinkti  tinkamą profesiją ir dirbti savo mėgstamą darbą, tada nejunti, kad dirbi, o tiesiog, maloniai leidi laiką. Didelis žmogaus užimtumas, anot pašnekovės, taip pat jokia čia bėda, kaip tik labai gerai, nes išmokstama planuoti laiką. Taip pat labai svarbu užbaigti pradėtus darbus.  Kaip ir Augusto mama, taip ir dauguma Meno mokykloje sutiktų mokytojų, mums linkėjo atsakingai rinktis profesiją, nes tik mėgiamą darbą galima atlikti su šypsena veide.  Beje pastebėjome, kad visi mokytojai, kalbėdami apie savo profesijas , tai darė su šypsena. Su meile ir pasididžiavimu savo mokinį Eligijų Mickų pristatė ir fortepijono mokytoja V. Stumbrienė. Jo atliktas kūrinys „Mažoji rapsodija“ buvo maloni staigmena mūsų klasei.

Ačiū Augusto mamai už kartu praleistą laiką jos darbovietėje. Tai buvo labai jaukios ir šiltos akimirkos. Tikimės, kad jos bus užkrečiantis pavyzdys ir bent vieną iš mūsų klasės moksleivių paskatins rinktis nelengvą, bet įdomų muzikos mokytojo kelią.

Miglė Čižikaitė

Violeta Jaciunskienė