1ga klasė Lietuvos 100-mečio šventę atnešė į Lazdijų senelių namus

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 1ga klasės mokiniai drauge su auklėtoja Jolanta Dimšiene Lietuvos 100-mečio jubiliejų nutarėme švęsti taip, kad šventine nuotaika pasidalintume su kuo daugiau žmonių. Mums labai svarbu, kad ši mums visiems svarbi šventė neaplenktų ir socialiai pažeidžiamų žmonių, todėl vasario 15 dieną nusprendėme apsilankyti Lazdijų senelių globos namuose.

Žinoma, kad tokiai svarbiai dienai labai ruošėmės. Nuo pat ryto drauge su direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Spitriene kepėme puošnius šventinius keksiukus, gaminome trispalves ir kitokią Lietuvos 100-ečio šventinę atributiką. O mūsų auklėtoja iškepė didelį, puošnų ir skanų šakotį – tai buvo jos šventinė staigmena seneliams. Mūsų draugiška ir intensyvi veikla nuo pat ryto įpareigojo mus ne tik kuo skrupulingiau įgyvendinti iš anksto suplanuotos šventės programą, bet ir sukurti šventinę nuotaiką žmonėms, kuriems labiau rūpi gyvenimo rimtis, o ne linksmybės. Tačiau mūsų gera nuotaika žadėjo, kad įsimintiną šventę surengti tikrai pavyks.

Atvykę į senelių namus savo šventinę programą pradėjome nuo keksiukų ir dovanėlių išnešiojimo tiems seneliams, kurie dėl negalios jau nebegali išeiti iš savo kambarių ir drauge su visais susitikti senelių namų bendrojoje salėje. Įteikę seneliams dovanas ir kartu su jais bei Lazdijų senelių namų personalu sugužėję į salę, buvome maloniai nustebę, kad ir seneliai turi entuziastų ansamblį ir buvo paruošę savo šventinę programą. Žinoma, kad į jų programą įsitraukėme ir mes: drauge ir padainavome, ir pašokome. Taip pat išgirdome keletą įdomių ir net intriguojančių istorijų, kaip Vasario 16-oji buvo minima anksčiau. Nuotaika tikrai buvo šventinė. Daugelis mūsų suprato, kad mes visi esame lygūs nepriklausant nei nuo mūsų gyvenamosios vietos, nei nuo susiklosčiusių gyvenimo situacijų.

Savo susitikimą užbaigėme pasivaišindami visų drauge pasigamintomis vaišėmis. Be šventinių dovanėlių nelikome ir mes. Džiaugiamės, jog turėjome galimybę pabendrauti su seneliais, juos pradžiuginti, suprasti, kodėl ir kiek skiriasi jų ir mūsų požiūriai į tokią svarbią mūsų Tėvynei šventę – šimtmetinę Vasario 16-ąją.

Deinara Verščinskaitė, 1ga klasė