13-asis LR Konstitucijos egzaminas buvo sėkmingas lazdijiečiams Pauliui Čepuliui ir Kamilei Pečiulytei

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 2gb klasės mokinys Paulius Čepulis (mokytoja Salomėja Paškevičienė) ir Kamilė Pečiulytė (mokytoja Audronė Pileckienė) tapo 13-ojo LR Konstitucijos egzamino nugalėtojais ir buvo pakviesti 2019 m. spalio 28 d. 13 val. į LR Prezidentūrą, kur įvyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu Konstitucijos egzamino globėjas Prezidentas Gitanas Nausėda ir Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas pasveikino geriausiai Konstitucijos egzamine pasirodžiusius šalies piliečius ir įteikė jiems Prezidento pasirašytas padėkas, knygas. Teisingumo ministerija nugalėtojus apdovanojo  planšetėmis, el. knygų skaityklėmis, buvo įteiktos ir egzamino  partnerių LRT, Delfi bei Media Traffic dovanos.

Iškilminga ceremonija prasidėjo Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos choro atliekamu Lietuvos himnu ir daina apie Vilniaus miestą.

Iškilmingoje ceremonijoje pagerbti 29 egzamino nugalėtojai, iš jų ir 13 įvairaus amžiaus moksleivių, kurių tarpe 8-10 klasių grupėje du Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniai: Paulius Čepulis (2gb kl.)-I vieta, Kamilė Pečiulytė (1ga kl.)-III vieta.

Konstitucijos žinovai varžėsi grupėse pagal savo amžių ir teisinį išsilavinimą. LR Konstitucijos egzaminas buvo skirtas Baltijos kelio 30 mečiui. Šiais metais egzamine dalyvavo daugiau nei 30 tūkstančių Konstitucijos entuziastų (I etape dalyvavo 148 Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinių, II etape -10 mokinių). Egzaminas vyko 59-ose savivaldybėse, 621 mokykloje, 15 aukštųjų mokyklų, Lietuvos aklųjų bibliotekoje ir kitos įstaigose.

Egzaminą organizavo Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, egzamino globėjas – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, partneriai – Delfi, LRT radijas ir televizija. Egzamino užduotis rengė Mykolo Romerio universiteto profesorė dr. Milda Vainiutė, profesorius dr. Vytautas Sinkevičius bei lektorė Juta Večerskytė-Alshaiban. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje egzamino koordinatorė buvo direktoriaus pavaduotoja Edita Pavasarienė, vykdytojai mokytojai Salomėja Paškevičienė, Audronė Pileckienė, Robertas Janulevičius.

Dėkojame gimnazijos direktorei Jurgitai Mozerienei ir direktoriaus pavaduotojai ugdymui Editai Pavasarienei už nuolatinį palaikymą organizuojant 13-ąjį LR Konstitucijos egzaminą mokykloje.

Sveikiname Jus Pauliau ir Kamile ir džiaugiamės Jūsų pasiekimais!

Audronė Pileckienė
Istorijos mokytoja