1 gc klasės istorijos pamokoje kuriamas žemėlapis

2018 metais sausio 9 dieną 1gc klasės mokiniams (mokytoja Audronė Pileckienė)  istorijos pamoka vyko Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos informacinių technologijų kabinete.Gimnazistams pamoką vedė buvusi gimnazijos mokinė, dabar jau Kauno kolegijos, technologijų fakulteto, aplinkos inžinerijos katedros antro kurso geodezijos studentė Akvilė Apanavičiūtė ir jos kolegė Viktorija Kupetauskaitė. Studentės supažindino mokinius  su ArcGIS Online internetine sistema, kuri gali suteikti moksleiviams neribotų galimybių pažinti įvairialypį pasaulį, tyrinėti ryšius ir tendencijas tarp objektų, suteikti  įrankius rinkti, kaupti, analizuoti ir pateikti erdvinę informaciją žemėlapių pavidalu. Šios  ArcGIS Online internetinės sistemos pagalba mokytojai  gali sudominti bet kurio amžiaus moksleivius su naujausiomis technologijomis ir įtraukti juos į įdomius, skatinančius erdvinį mąstymą ir gilesnį aplinkos pažinimą, tyrimus. Studentės Akvilė ir Viktorija parodė kaip kuriami istorijos žemėlapiai ir padėjo mokiniams  sukūrti istoriją pasakojantį žemėlapį  „Lietuvos prezidentai” .

1gc klasės mokiniai padėkojo studentėms Akvilei Apanavičiūtei ir Viktorijai Kupetauskaitei už gerai pasirengtą ir įdomiai pravestą  pamoką ir yra nusiteikę pasiaudoti šia  vizualine, praktine mokymosi priemone  istorijos pamokose, kurios taps dar įdomesnės.

Audronė Pileckienė
Istorijos vyr. mokytoja